Připravili jsme pro Vás okno s rámem upraveným pro integrované uložení rolety tak, že pokud není funkce rolety třeba – je zcela vytažena – nezasahují její součásti do otvoru/průhledu okna a neomezují tak průchod světla do interiéru.

 

Roletový válec je uložen v integrovaném boxu v rámu, kde je chráněn před světlem a látka na válci není v době, kdy se roleta nepoužívá, trvale vystavena slunečnímu záření a nevytváří se na ní nevzhledné pruhy.

 

Látka je tažena v podélných drážkách lištou z nerezové oceli a cvočky jištěna proti vysmeknutí.

 

Roleta pracuje na prověřeném jednoduchém principu s kuličkovou brzdou, kdy lze roletu zastavovat po úsecích odpovídajích obvodu válce. V plně vytaženém stavu je roleta zajištěna magnetickým úchytem na spodní straně rámu.

 

Přístup pro instalaci, výměnu a případný servis rolety je z čelní strany přes krycí dekorativní lištu z nerezové oceli, která se vysouvá směrem dolů.

 

       Kompatibilní provedení okna pro roletu:

  • manuálně ovládané okno s integrovanou přípravou pro roletu/síť proti hmyzu

 

 

Příprava na rámu a jednotlivé komponenty pro integrovanou roletu jsou shodné s přípravou pro integrovanou síť proti hmyzu a oba výrobky lze dle potřeby zaměňovat.

Výběrem okna s integrovanou přípravou se vyhnete v případě potřeby budoucího zastínění montáži klasické rolety vyžadující vrtání a šroubování do rámu, spojené s následným omezením prostupu světla do interiéru a zmenšením otvoru okna.